Notice

Error
  • The template for this display is not available. Please contact a Site administrator.

ДОБРЕДОЈДОВТЕ

ПОЧИТУВАНИ љубители на белите спортови.

Ве известуваме дека во тек е изградба на сноу борд стаза, вештачко езеро за снежни топови кои ќе ги покриваат двете стази како и осветлување за ноќно скијање на истите.

Повелете оваа зимска сезона во Крушево.

 

Добредојдовте на официјалната веб страна на Ски Центар СКАУТ Крушево. На оваа веб страна ќе најдете информации поврзани со ски центарот во Крушево и информации поврзани за градот. За оваа сезона комплетно се реновирани двата ски лифтови и жичарницата,зголемена е безбедноста на највисоко. Исто така е реновиран ресторанот кој се наоѓа на терените а е со капацитет од 200 седишта и несомнено можете да уживате во топол LIPTON чај и LAVAZZA кафе. За Вашиот престој на терените да биде уште попријатен ресторанот нуди традициионална храна и сите алкохолни и безалкохолни пијалоци. За оние кои се почетници се потрудивме да организираме ски школа како и изнајмување на најнови модели на ски опрема од познатите светски производители Atomic, Elan, Head, Rossignol, Salomon.

Повелете Ве очекуваме.